Relacji ciąg dalszy

Teatromaniacy!

Oto obiecana porcja kolejnych teatralnych podsumowań 🙂

„Wieczór Trzech Króli” Teatru Avantgarde – reż. T. Rozmianiec

Poznańska grupa teatralna zaimponowała publiczności wykorzystaniem symbolu garderoby jako przestrzeni życiowej, w której muszą egzystować bohaterowie. Motywy romantyczne ukazały miłość jako relację wymagającą woli dwóch, a nie tylko jednej strony.

„Pif, Paf!” Teatru Elipsa – reż. A. Słowińska

Przedstawienie to zachwyciło bogactwem okrasy multimedialnej – użycie stroboskopów, rzutnika, specjalnego oświetlenia nadało sztuce specyficzny klimat. Prezentacja ta wywarła duże wrażenie na widowni, czego dowodem mogą być dyskusje zasłyszane po wybrzmieniu echa oklasków.

„Polskie drogi” Teatru Ekspozycja – reż. A. Brzeziński

Nietypowa scenografia. Wiarygodnie odegrane role. Ciekawa problematyka. Tymi trzema zdaniami można by opisać sztukę trzech aktorów. Publiczność z przejęciem obserwowała akcję na scenie, która zmieniła się w sferę centralną naszej Auli. Na pewno nie zapomnimy tego występu.

„Marianna i Smoki” Teatru Mariu-szki – reż. M. Trzęsowski

Spektakl ten można zaliczyć do grupy występów stanowiących przeciwwagę dla prezentacji poważnych i poruszających trudną tematykę. „Marianna i Smoki” sprawił, że widzowie wyszli z naszej Szkoły uśmiechnięci i gotowi na kolejne przeżycia w niedzielę.

Dzisiejsze prezentacje zaskoczyły publiczność głębią znaczeń oraz trudną problematyką ujętą w sposób przystępny dla widza, lecz także zawierały w sobie elementy komiczne, wprawiające publiczność w dobry nastrój. Tyle wrażeń jednego dnia nie pozwoli nam dzisiaj szybko zasnąć…

A jutro czeka nas kolejny intensywny dzień!