Program Festiwalu – piątek

Teatromaniacy!

Zbliża się Festiwal – a to oznacza, że prace nad Programem są prawie zakończone.

Już teraz publikujemy atrakcje pierwszego dnia Festiwalu – planujemy wykłady, warsztaty i oczywiście Spektakl Inaugurujący!

Program znajdziecie pod tym linkiem: PFTM 2019 – program piątek

W tym roku zapraszamy Uczestników i uczniów „Marcinka” na dwa wyjątkowe wykłady, prowadzone przez teatrologów z Instytutu Teatru i Sztuki Mediów.

Jeden z nich zostanie poświęcony znanemu tekstowi Mrożka. Wykład „Czy jeszcze można zatańczyć tango? Perspektywy lektury” poprowadzi mgr Stanisław Godlewski.

W tym samym czasie młodzież będzie miała okazję wysłuchać wykładu doktora Piotra Dobrowolskiego. Referat zatytułowany „W poszukiwaniu znaczenia. Sceniczne wcielenia bohaterów dramatycznych” z pewnością zainspiruje młodych artystów do zgłębiania teatralnej wiedzy teoretycznej podczas ich praktycznej przygody ze sceną.

Nasz Festiwal nie mógłby odbyć się bez warsztatów! Dobrze znany aktor Janusz Stolarski poprowadzi zajęcia z ruchu scenicznego pod tytułem „Ciało w przestrzeni”. Jak zwykle, młodzi aktorzy będą mieli okazję rozgrzać się teatralnie przed własnymi występami w kolejnych dniach i poszerzyć umiejętności ruchu na scenie.

Zachęcamy Uczestników do udziału w wykładach i warsztatach. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego grupy zainteresowane prosimy o kontakt z Organizatorem w celu rezerwacji. Cegiełki będzie można nabyć w cenie 5 zł/szt.

27 lutego 2019 Michalina Krakowiak PFTM 2019 No Comments

Share Your Thoughts