Pierwsze spektakle konkursowe

Miłośnicy Teatru!

Jesteśmy już po pierwszych spektaklach konkursowych! Możemy zagwarantować jedno – poprzeczka została postawiona wyjątkowo wysoko. Pełne galerie ze spektakli będziecie mogli zobaczyć na naszej stronie na Facebooku.

Festiwal został otwarty przez przedstawienie „π LOT”, monodram artysty z Teatru Avis z Nowosolskiego Domu Kultury. Spektakl przybrał postać wyznań niewidomego młodego mężczyzny, który musi żyć w świecie nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb osób widzących. Reżyser wykorzystał ciekawe środki sceniczne o różnorodnej formie i stanie skupienia.

    

Jako druga zaprezentował się Teatr TWENTY z XX Liceum Ogólnokszałcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Poznaniu. Przedstawienie ” Kawałki męskie, żeńskie i nijakie” ujęło publiczność wysokim poziomem gry aktorskiej i pomysłowością tekstów, wywołujących całą gamę emocji.

    

Kolejny spektakl „RAMY” wystawił Teatr POTO ze Stowarzyszenia Edukacyjno – Kulturalnego „Teatr POTO” w Nowogardzie. Młodzi artyści poruszyli trudną tematykę dziecięcych lęków wywołanych okrutnymi rodzicami. Strach, nienawiść i ból zostały zmaterializowane na scenie za pomocą czerwonych ram perfekcyjnie ogrywanych przez aktorów.

    

Teatr Meandry z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie wystawili sztukę „Między nami dobrze jest”. Publiczność zachwyciła się różnorodnymi kostiumami i rekwizytami, które wymagały umiejętnego ogrania. Grupa przedstawiła wizerunek stereotypowej rodziny polskiej, w której każdy docieka swoich praw i wygłasza poglądy. Spektakl ten pokazał, że życie w społeczności nie jest bajką, lecz wywołuje ukryty ból.

    

Już niedługo kolejna relacja!

11 marca 2017 Aleksandra Gąska PFTM 2017 No Comments

Share Your Thoughts