Pierwsze piątkowe atrakcje

Miłośnicy Teatru!

Rozpoczęliśmy już pierwszy dzień XVII PFTM! Uczniowie „Marcinka” i Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu mieli okazję wysłuchać dwóch pasjonujących wykładów oraz doskonalić swoją grę aktorską w warsztatach ruchowych.

Jeden z wykładów został poprowadzony przez prof. Jacka Wachowskiego, pracownika naukowego poznańskiego UAM. „Rytuał i teatr – czyli świat zaszyfrowany” to prelekcja wyjątkowa – nasz Gość ukazał starożytny teatr, jego publiczność, a także wierzenia Greków w sposób niekonwencjonalny. Słuchacze mogli również poznać różnice w postrzeganiu tragedii i komedii antycznych przez przedstawicieli XIX wieku i współczesności.

Drugie zajęcia poprowadził prof. Grzegorz Ziółkowski, teatrolog poznańskiego UAM. Wykład „Teatr i laboratorium” przybrał postać konwersacji między naszym Gościem a uczniami. Rozmowa dotyczyła eksperymentów scenicznych, chęci poznania, która cechuje . Ponadto słuchacze dowiedzieli się, jak wygląda trening aktorski i ile pracy należy włożyć w proces kształcenia, by osiągnąć wysoki poziom gry scenicznej.

W międzyczasie aktorzy z teatrów młodzieżowych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ruchowych prowadzonych przez Annę Balcerzak, pedagoga teatralnego, aktorkę, choreografkę i założycielkę studia PAPA. Trening był wyczerpujący, angażujący zarówno ciało, jak i umysł, ale po skończonych zajęciach młodzi aktorzy wychodzili z uśmiechami na twarzach, pełni satysfakcji i zainspirowani do dalszego tworzenia widowisk scenicznych.

Dziękujemy naszym Gościom za ciekawe, wyjątkowe zajęcia!

Zapraszamy każdego Teatromaniaka na dzisiejszą inaugurację XVII PFTM, która rozpocznie się o 17:00 w auli I LO.

Już niedługo opublikujemy galerię zdjęć z zajęć!

10 marca 2017 Michalina Krakowiak PFTM 2017 No Comments

Share Your Thoughts