Piątkowe atrakcje festiwalowe

Miłośnicy Teatru!

Poznański Festiwal Teatrów to nie tylko prezentacje umiejętności młodych aktorów, ale również okazja do rozwijania talentów scenicznych i sprawdzenia się w nowych rolach podczas serii szkoleń w murach „Marcinka”.

Poniżej znajdziecie piątkowy program:

Program piątek XVIII

Zapraszamy wszystkie grupy do udziału w wyjątkowych warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych pedagogów. W tym roku będziecie mogli uczestniczyć w następujących zajęciach:

„Zobaczyć niewidzialny świat, czyli poznajemy teatr pantomimy” – zajęcia w formacie wykład&warsztat prowadzone przez pedagogów Akademii Sztuk Scenicznych PAPA stanowią wprowadzenie do sztuki mimów. Każdy uczestnik będzie mógł wykreować swój transparentny świat i wyczarować delikatny materiał, solidne krzesło lub kruchą filiżankę.

„Grecki kocioł – u źródeł teatru, czyli spotkanie z teatrem antycznej Grecji” – zajęcia w formacie wykład&warsztat prowadzone przez pedagogów Akademii Sztuk Scenicznych PAPA. To wyjątkowe warsztaty, których nie spotyka się często w ofertach szkoleń teatralnych. Uczestnicy poznają zasady rządzące teatrem antycznym, będą mogli poczuć się jak starożytni aktorzy tragedii i komedii greckich mistrzów.

„GRUPA-RUCH-IMPROWIZACJA” – zajęcia w formie warsztatów ruchowych, prowadzone przez dr Magdalenę Grendę działającą naukowo w Zakładzie Performatyki UAM, a także pełniącą funkcję opiekuna naukowego i artystycznego Teatru Studenckiego UAM. Elementami warsztatów będą między innymi: trening fizyczny (ruch, zabawa, świadomość ciała), improwizacja zespołowa, budowanie postaci poprzez improwizację, ćwiczenia na wizualizację wewnętrznych obrazów, a także poszukiwania wokalne i muzyczne (emisja głosu, dykcja, podstawowe ćwiczenia rytmiczne).

Zachęcamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek pod numerem: 782 343 334 (Michalina Krakowiak, współorganizator PFTM).

Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona!

7 marca 2018 Michalina Krakowiak PFTM 2018 No Comments

Share Your Thoughts