Otwarcie niedzielnych zmagań

Miłośnicy Teatru!

Rozpoczęliśmy kolejny dzień teatralnych zmagań. Po wczorajszych spektaklach wszystkie grupy czują się zmobilizowane do przedstawienia jak najlepszych performansów!

Teatr COKOLWiEK otworzył serię wspaniałych spektakli. Komedia o intrygującym tytule „Law, law, law. Sztuka o mało co teatralna” to etiuda wykorzystująca znane motywy baśniowe. Publiczność rozbawiły do łez żarty słowne i sytuacyjne. Lekkość scenariusza i swoboda wykonania, a także ciekawe rozwiązania kostiumowe ujęły każdego Teatromaniaka!

Drugi spektakl niedzielny wystawił znany już publiczności festiwalowej Teatr MATYSAREK. Sztuka „Niebieskie pięty” to wariacja na temat „Wesela” Wyspiańskiego. Młodzież licealna ze Złotowa przedstawiła własną wizję relacji nowoczesność – ludowość. Użyła ciekawej symboliki, z powodzeniem zastosowała wymagające rozwiązania techniczne. Bogata choreografia i akcja sprawiają, że sztukę można określić jednym zdaniem: działo się!

Karolina Pawlak odważnie podjęła się przedstawienia monodramu. Spektakl pod tytułem „Don Juan. Ja i ja” opowiada o tytułowym bohaterze, zakochanym w sobie, który pewnego dnia w lustrzanym odbiciu dostrzega kobietę. Autorka spektaklu przekazała własną interpretację motywu Narcyza, która zaintrygowała publiczność i zachęciła do rozważań.

18 marca 2018 Michalina Krakowiak PFTM 2018 No Comments

Share Your Thoughts