Ostatnie spektakle dnia pierwszego

Teatromaniacy!

Zakończyliśmy dzisiejszy dzień trzema spektaklami. Każdy z nich dostarczył nam dużo emocji, od rozbawienia po smutek.

Zaraz po długiej przerwie na scenę wyszła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Teatr Bez(pre)Tekstu. Premierowy spektakl „Koczkodamy” skłonił publiczność do rozważań na temat relacji płci, zarówno w obrębie jednej grupy, jak i między nimi. Młodzi artyści stworzyli wyjątkowe kreacje postaci, sprawdzili się w oryginalnym ruchu scenicznym, a także wykorzystali ciekawy makijaż.

Kolejny spektakl, „Nuda” Grupy „W kratkę”, zdiagnozował problemy współczesnej młodzieży, która nie zawsze potrafi siebie zdefiniować. Oryginalność, z jaką aktorzy z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku przedstawili temat sztuki, jak i staranność wykonania zdobyła serca widowni.

Spektakl „Ołowiane koronki” zakończył dzisiejszy dzień festiwalowy. Teatr Mimo Wszystko pokazał, że nie zawsze można określić, kto jest niewinny, a kto zasługuje na potępienie. Młodzi artyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im.  Karola Marcinkowskiego w Poznaniu sprawdzili się w oryginalnej formie teatralnej, a ich gra aktorska przekonała publiczność, że spektakl stworzony w całości przez uczniów może prezentować wysoki poziom wykonania.

Zapraszamy jutro na ostatni dzień teatralnych zmagań!

Fot. Marcin Baliński

Share Your Thoughts