Ostatni dzień rozpoczęty!

Miłośnicy Teatru!

Poranne pokazy już za nami. Drugi dzień Festiwalu rozpoczęliśmy w atmosferze oczekiwania na teatralne przeżycia.

Jako pierwsi zagrali aktorzy Teatru „Z jednej gliny”. W spektaklu „Dziób w dziób” publiczność poznała grupę gołębi, samotnego wróbla i leniwego kota. Aktorzy z Młodzieżowego Kultury w Bolesławcu ukazali relacje panujące w mikrospołeczności podwórkowej. Młodzież przygotowała spójny, zajmujący spektakl, którego każdy element współgrał z całością, za co publiczność nagrodziła grupę gromkimi brawami.

Drugi spektakl rozśmieszył publiczność do łez. Był to „Wąż” Teatru Bez Granic. Uczniowie z Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie udowodnili, że prawdziwa przyjaźń rozkwita w trakcie wspólnej podróży w nieznane. Na szczególną uwagę zasługują ascetyczne, lecz intrygujące kostiumy.

Spektakl „Objęcia Morfeusza” Teatru MATYSAREK zabrał publiczność w krainę snu, jednak snu niezwykłego – dziewczynka w śpiączce przeżywa przygody razem ze swoimi Przewodnikami, Śmiercią, a nawet Foką. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Złotowie nie tylko pochwalili się talentem aktorskim, ale też muzycznym, tanecznym i akrobatycznym.

Już wkrótce kolejne relacje!

Share Your Thoughts