2013

Jury główne XIII Poznańskiego Festiwalu Teatrów „Marcinek” w składzie:

  • Katarzyna Grajewska
  • Mieczysław Hryniewicz
  • Grzegorz Ziółkowski – przewodniczący

postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • Nagrodę główną „Marcinka” Teatrowi Nadir z I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za spektakl „Dolce Vita”
  • Nagrodę II stopnia Teatrowi Form Czarno-Białych PLAMA ze Suwalskiego Ośrodka Kultury za spektakl Wiwisekcja”
  • Nagrodę III stopnia Teatrowi SZAST-PRAST z Zespołu Szkół Społecznych ”Trójka” ze Żnina za spektakl ”Brak rozrywek w naszym mieście, czyli układanki”

Wyróżnienia dla:

  • Teatru ”Trzecia strona ulicy” z III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu za samodzielność i determinację w dążeniu do tworzenia własnej wypowiedzi artystycznej
  • Teatru szkolnego VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie za muzyczną pocztówkę ze swojego miasta

Jury przyznało także:

  • NAGRODĘ AKTORSKĄ dla Katarzyny Westerskiej i Anastazji Gajkowskiej z MDK nr 2 w Poznaniu za występ w przedstawieniu ”Karma”

Wyróżnienia dla:

  • Marii Cynk – Mikołajewskiej z Teatru PIMPA z Torunia za pasję w tworzeniu autorskiego teatru
  • Patryka Kowalczyka z Gryfińskiego Domu Kultury wykonawcy monodramu ”Obserwuję Cię, Karolku!”

Po burzliwych naradach i wielu dyskusjach jury studenckie w składzie:

  • Natalia Dyjas
  • Agata Łukaszewicz
  • Joanna Żygowska
  • Daniel J. Stachuła

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • wyróżnienie za uniwersalny obraz zbudowany na własnym doświadczeniu dla Teatru ”Szast-Prast” za spektakl ”Brak rozrywek dla młodzieży w naszym mieście, czyli układanki”
  • nagroda za doskonałą grę aktorską, wyczucie sceny i świadomą zabawę tekstami kultury dla Teatru Form Czarno-Białych Plama za spektakl ”Wiwisekcja”

Chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na bardzo wyrównany poziom artystyczny zaprezentowanych spektakli, poruszające kreacje aktorskie, umiejętność współpracy w grupie i aktualną tematykę przedstawień. Jednocześnie chcemy wyrazić uznanie dla aktorek Teatru Tenebrae za samodzielne i profesjonalne wykonanie lalek oraz dla Teatru ”W Kieszeni” za niezapomnianą grę zespołową.

Natalia Dyjas, Agata Łukaszewicz, Joanna Żygowska, Daniel J. Stachuła