2006

JURY GŁÓWNE w składzie:

  • Ewa Guderian-Czaplińska
  • Marta Kaźmierska
  • Ireneusz Domagała
  • Paweł Szkotak

TEATRY LICEALNE

Pierwsza nagroda – „Duży Marcinek”

– za wdzięk, poczucie humoru, znakomite aktorstwo całej szóstki wykonawców, pomysłowość rozwiązań scenicznych, precyzję i smak – teatr „M&M” z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu za spektakl WDOWY.

Druga nagroda

– za odważne podjęcie trudnego tematu i jego trafne artystyczne rozwiązanie, ciekawe zorganizowanie przestrzeni scenicznej oraz za umiejętność gry z partnerem – Korporacja Teatralna z Poznania za spektakl DISCO PIGS.

Trzecia nagroda

– za udaną próbę zmierzenia się z trudnym tekstem, interesującą, dojrzałą interpretację i wyróżniające aktorstwo – teatr „Kółko TFO” z VI LO im I.J.Paderewskiego w Poznaniu za spektakl BECKETT-ĆWICZENIA.

– za wyrazistość sceniczną i scenograficzną, konsekwentny dobór środków aktorskich – teatr „REY de Monter”z Centrum Kultury w Ostrowie za spektakl LIS FILOZOF.

TEATRY GIMNAZJALNE

Pierwsza nagroda

– „Mały Marcinek” – za poetyckość, czystość i klarowność wizji teatralnej oraz subtelny i trafny rysunek postaci scenicznych – teatr „Zamiast” z Tarnowa Podgórnego za spektakl OBRAZEK.

Druga nagroda

– za spontaniczność, radość grania, żywiołowość oraz twórczy, autorski wkład całego zespołu w realizację przedstawienia – teatr „Schody” z Gimnazjum nr 61 w Poznaniu za spektakl BAJKI DLA NIEGRZECZNYCH DZIECI.

Wyróżnienia:

– za autorski scenariusz spektaklu TRAMWAJ: Mateuszowi Błaszykowi z VIII LO w Poznaniu;

– oraz za subtelne aktorstwo i trafny dobór środków scenicznych: Agacie Królikowskiej i Renacie Lissowskiej z XX LO w Poznaniu, twórczyniom spektaklu HUNGERKüNSTLER.

Jury zwróciło także uwagę na znakomitą pracę instruktorów: Anny M. Szymańskiej i Anny Szymczak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu, Grzegorza Kotłowskiego z VI LO im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu oraz Tomasza Gruchota z Ostrowskiego Centrum Kultury i zaproponowało Organizatorom Festiwalu wysłanie specjalnych listów do Dyrekcji Liceów i kierownictwa Ostrowskiego Centrum Kultury oraz przyznanie wyróżnień książkowych wymienionym instruktorom.

JURY STUDENCKIE w składzie:

  • Agata Brańka
  • Marcin Maćkiewicz
  • Paulina Skorupska

TEATRY GIMNAZJALNE

Pierwsza nagroda dla Teatru „Zamiast” z Gminnego Ośrodka Kultury „Sezam” w Tarnowie Podgórnym za spektakl pt. „Obrazek” wg Radosława Figury / za dojrzały wybór tematyki i środków scenicznych /.

TEATRY LICEALNE

Pierwsza nagroda dla TEATRU „M & M” z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu za spektakl pt. „Wdowy” wg Sławomira Mrożka / za świadome użycie środków teatralnych i umiejętność gry zespołowej /.

Wyróżnienie dla Teatru „Za Pięć Dwunasta” z XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za spektakl pt. „Dwumian Laudańskiej Radczyni” wg Augusta Strindberga i Federica Felliniego / za oprawę plastyczną przedstawienia /.

Wyróżnienie dla Patrycji Zbierskiej za rolę Vladimira w spektaklu pt. „Beckett – ćwiczenia” wg Samuela Becketta w wykonaniu Teatru „Kółko T F O” z VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu / za naturalność i wdzięk sceniczny /.

Wyróżnienie Olgi Ryl-Krystianowskiej i Mirona Jagniewskiego za role Prosiaka i Świniaka w spektaklu Pt. „Disco Pigs” wg E. Walska w wykonaniu Korporacji Teatralnej z Poznania / za umiejętność gry z partnerem /.