2004

SCENA LICEALNA – jury w składzie:

  • dr Juliusz Tyszka – przewodniczący
  • Róża Bocheńska-Perzowa
  • Ewa Obrębowska-Piasecka
  • Jerzy Moszkowicz

Wyróżnienia:

  • teatr z klubu Śrubka z Żywca za przedstawienie „Ptam”;
  • teatr Na Strychu z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie za przedstawienie „Marchewkowe pole”;
  • teatr Inny Teatr z Poznania za przedstawienie „Sny”;

Druga nagroda ufundowana przez „Gazetę Wyborczą” w Poznaniu:

  • teatr Mundi z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu za przedstawienie „Moly”;

Pierwsza nagroda:

  • teatr Nadir z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za przedstawienie „Oddział dzienny, oddział nocny”;

Ponadto jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

  • nagrodę aktorską dla Julii Szmyt za rolę w przedstawieniu „Appendix” Studia Teatralnego Próby z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu;
  • cztery równorzędne wyróżnienia aktorskie dla:
  • Julity Mańczak za rolę w przedstawieniu „Oddział dzienny, oddział nocny”;
  • teatru Nadir z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
  • Wojciechowi Korczykowi za rolę w przedstawieniu „Ptam” w wykonaniu teatru z klubu Śrubka w Żywcu;
  • Małgorzacie Żak za rolę w przedstawieniu „Moly” teatru Mundi z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu;
  • Kacprowi Nowackiemu za rolę w przedstawieniu „Sny” teatru Inny Teatr z Poznania;
  • nagrodę dla Joanny Matelskiej za scenariusz przedstawienia „Marchewkowe pole” teatru Na Strychu z Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Józefa Wybickiego w Śremie;
  • wyróżnienie dla Marcina Przybylaka za scenariusz przedstawienia „Sznurki” teatru IXY z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu;
  • wyróżnienie dla orkiestry Nieformalnej Grupy Teatralnej z ZSOiP w Wolsztynie za żywą muzykę na scenie w przedstawieniu „Konieczny cień bytu”;
  • wyróżnienie dla teatru Adamus z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze za żywiołową zespołowość działań scenicznych w przedstawieniu „Donosy rzeczywistości”.

SCENA GIMNAZJALNA – jury w składzie:

  • dr Juliusz Tyszka – przewodniczący
  • Róża Bocheńska-Perzowa
  • Ewa Obrębowska-Piasecka
  • Jerzy Moszkowicz

Wyróżnienia

  • teatr QUŹNIA ze Społecznego Gimnazjum Nr 1 w Poznaniu za przedstawienie „Krzesło”;
  • teatr Aczkolwiek z Gimnazjum Nr 67 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Poznaniu za przedstawienie „Światło dobra”;

Druga nagroda

  • Koło Teatralne z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie za przedstawienie „Pamiętnik gimnazjalisty”;

Pierwsza nagroda

  • teatr Parszywa Piętnastka z zespołu Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku za przedstawienie „Agrrresja”.