Kolejne spektakle konkursowe

Miłośnicy Teatru!

Dzisiaj artystycznym uniesieniom nie ma końca! Dzieje się to za sprawą naszych Uczestników, którzy wzbijają się na wyżyny dobrego aktorstwa i zachwycają publiczność.

Co może stać się na próbie szkolnej akademii z okazji święta narodowego? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć artyści teatru EKSPOZYCJA. Spektakl zatytułowany „P jak… półperyferyjni” można rozumieć na dwóch płaszczyznach: scenariusza przygotowywanego występu, opiniującego niektóre wydarzenia historyczne, oraz akcji zakulisowej, interpretowanej samodzielnie lub w kontekście rzeczywistości współczesnej Polski. Ten ciekawy zabieg scenarzysty został doceniony przez publiczność, która dyskutowała o podjętym temacie jeszcze długo po obejrzeniu przedstawienia.

„Sztuka siedzenia” Teatru Bez(pre)Tekstu to spektakl traktujący o konieczności umiejętności rozumienia mechanizmów, które kierują współczesnym społeczeństwem. Uczniowie I LO za pomocą rozbudowanego ruchu scenicznego, piosenki i słowa przedstawili poradnik, jak siedzieć, z kim siedzieć i kiedy siedzieć w świecie, w którym nie wiadomo, kto jest kim, kto kim był i kto kim będzie. Prosta scenografia, dopasowane kolorystycznie kostiumy i dopracowana charakteryzacja zachwyciły publiczność, która długo nagradzała owacjami młodych artystów.

Trudny temat ludzkiej egzystencji podjęła młodzież z Teatru „Szast-Prast”. Spektakl „To nie do końca jest tak” to historia ludzkiej egzystencji, edukacji i dorastania. Aktorzy opowiedzieli, jak trudne i skomplikowane może być życie w społeczeństwie, rozwój w otoczeniu tłumu. Wyjątkowa choreografia, bardzo dobry tekst i zgranie Zespołu sprawiły, że publiczność na długo zapamięta występ.

Na zakończenie pierwszego dnia konkursowego aktorzy z Teatru Mimo Wszystko zaproponowali lekką komedię zatytułowaną „Raz na lodzie, raz pod lodem”. Według legendy opowiadanej przez młodych artystów głębiny skutego lodem jeziora zamieszkują blade, przerażające upiory. Okazały się jednak bardzo towarzyskimi i miłymi istotami. Na scenie I LO musiały skonfrontować się z grupą młodych, ciekawskich przyjaciół. Pozakonkursowy spektakl wyprodukowany przez uczniów „Marcinka” zachwycił publiczność grą aktorską na wysokim poziomie, bogatą scenografią i interesującą fabułą. Całość dopełniła misternie dopracowana charakteryzacja postaci.

Jutro czekają nas kolejne zmagania sceniczne. Koniecznie bądźcie z nami!

17 marca 2018 Michalina Krakowiak PFTM 2018 No Comments

Share Your Thoughts