Gala XVIII PFTM

Teatromaniacy!

Tradycją jest, że przed Galą PFTM wszyscy Uczestnicy, Goście i Wolontariusze zbierają się w Auli, by obejrzeć performans wieńczący działania teatralne na Festiwalu. W tym roku mieliśmy okazję brać udział w recitalu wyprodukowanym przez aktorów Teatru Bez(pre)Tekstu, którzy zaprezentowali znane piosenki aktorskie we własnym wykonaniu. Publiczność chętnie dołączała do solistów, a po każdym występie gromkimi brawami dziękowała artystom. Ten wyjątkowy punkt programu na pewno pozostanie w pamięci!

Gala XVIII Poznańskiego Festiwalu „Marcinek” rozpoczęła się najbardziej wyczekiwanym wystąpieniem: ogłoszeniem werdyktu Jury Głównego oraz Jury Studenckiego. Szczegółowe wyniki znajdziecie w kolejnym poście, jednak już w tej wiadomości gratulujemy Teatrowi Sokół z Wadowickiego Centrum Kultury im. M. Wadowity, który zajął pierwsze miejsce i zdobył „Marcinka”, oraz Teatrowi Tu z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie , któremu przyznano Nagrodę Jury Studenckiego!

Po rozdaniu nagród przyszedł czas na zamknięcie XVIII PFTM. Jak zwykle uczciliśmy kolejną edycję PFTM przepięknym (i bardzo smacznym) tortem oraz wspólnym odtańczeniem „Macareny’ i popularnej Belgijki.

Już niedługo opublikujemy pełną listę laureatów XVIII PFTM!

18 marca 2018 Michalina Krakowiak PFTM 2018 No Comments

Share Your Thoughts