Gala XVII PFTM

Miłośnicy Teatru!

XVII Poznański Festiwal Teatrów „Marcinek” uważamy za zakończony. Gala Festiwalu na pewno zapadnie w pamięć wszystkim Teatromaniakom. Mimo kilkuminutowego opóźnienia dobry humor dopisywał Uczestnikom – kiedy wreszcie otworzyły się drzwi auli przygotowanej do najważniejszej uroczystości Festiwalu, Zespoły weszły do niej z piosenką na ustach i akompaniamentem gitary. Wesołe melodie rozbrzmiewały do momentu, na który wszyscy czekaliśmy – ogłoszenia werdyktu zespołów oceniających.

Jurorzy zaznaczyli, że wybór był bardzo trudny. My, jako organizatorzy, możemy to potwierdzić – burzliwe dyskusje trwały bardzo długo, na szczęście udało się osiągnąć konsensus. Tylko nieznaczne różnice dzielą zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, ponieważ wszystkie Grupy dowiodły, że potrafią zaprezentować poziom godny profesjonalnego spektaklu.

 Teatr CYK – zdobywcy Nagrody Głównej

Po wręczeniu nagród i dyplomów przyszedł czas na zaprezentowanie osób tworzących PFTM – jest nas kilkadziesiąt! Tak liczną grupą zarządzały w tym roku dwie nauczycielki „Marcinka” – pani prof. Teresa Kolińska oraz pani prof. Kinga Pańka, które pokierowały pracami Festiwalu. Serdecznie im za to dziękujemy!

 

Pod koniec Gali Uczestnicy XVII PFTM zostali poczęstowani smacznym tortem. Radość ze zwycięstwa i szczęśliwego doprowadzenia do końca tegorocznej edycji Festiwalu była tak ogromna, że młodzież obecna w auli opanowała scenę tańcząc Makarenę i Belgijkę. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani opuściliśmy mury I LO, by powrócić, w nieco zmienionym składzie, za rok.

Śledźcie koniecznie naszą stronę na Facebooku, gdzie opublikujemy relację z Gali XVII PFTM!

14 marca 2017 Michalina Krakowiak PFTM 2017 No Comments

Share Your Thoughts