Gala XIX PFTM

Teatromaniacy!

Minął dokładnie tydzień od emocjonującego wieczoru – Gali XIX Poznańskiego Festiwalu Teatrów „Marcinek”. Cudowne dwie godziny spędzone po raz ostatni w gronie wolontariuszy i uczestników tegorocznej edycji zapadną nam w pamięć co najmniej do kolejnego Festiwalu!

Jak zwykle Aula została przygotowana specjalnie na Galę – młodzi artyści, Jury, wolontariusze i wielu innych Miłośników Teatru weszło do sali po czerwonym dywanie, mijając bukiety balonów PFTM. Honorowe miejsce na scenie, przystrojonej kwiatami i plakatem Festiwalu, zajęła statuetka przyznawana przez Jury Główne za I miejsce w konkursie – dziewiętnastego już „Marcinka”. Zanim jednak to małe dzieło sztuki trafiło w ręce tegorocznych laureatów, głos zabrało Jury Studenckie, przyznając jedno wyróżnienie oraz Nagrodę Główną Jury Studenckiego. Następnie na scenę wkroczył zespół Jury Głównego, który na wstępie zaznaczył, że każdy zespół zaprezentował się doskonale! Jury Główne w tym roku było wyjątkowo hojne – przyznało zarówno wyróżnienia indywidualne, jak i zespołowe, oraz oczywiście trzy miejsca na podium. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden – Jury nagrodziło Teatr Avis za spektakl „Parafanały”. Radośni młodzi artyści długo cieszyli się na scenie z wygranej, przekazując sobie „Marcinka” z rąk do rąk i wiwatując wśród oklasków publiczności.

Festiwal nie mógłby się odbyć bez ogromnej, całorocznej pracy wolontariuszy, którym przewodniczyła pani Teresa Kolińska – główny organizator PFTM. Pani Dyrektor I LO, Alina Chojnacka, w swoim przemówieniu na zakończenie XIX PFTM zaznaczyła, jak wiele osób potrzeba do organizacji naszego Święta Teatru.  Każdy, kto zajmował się Festiwalem, znalazł miejsce na scenie, a publiczność gromkimi brawami wyraziła opinię o naszej pracy – za co serdecznie dziękujemy!

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na zabawę i świętowanie. Z pewnością ogólną radość podsycił jak zwykle pyszny, ogromny tort oraz tradycyjna zabawa taneczna, na której zarówno wolontariusze, jak i uczestnicy Festiwalu mogli odtańczyć Belgijkę, Makarenę i wiele innych.

Dziękujemy Wam z całego serca, że co roku jesteście z nami, by świętować triumf Teatru! Za rok czeka nas XX edycja PFTM – szykujemy dla Was niespodzianki, dodatkowe atrakcje i wiele innych nowości. Śledźcie nas na Facebooku oraz tutaj, na stronie. Do zobaczenia!

24 marca 2019 Michalina Krakowiak PFTM 2019 No Comments

Share Your Thoughts