Dzień pierwszy zakończony

Teatromaniacy!

Ostatnie spektakle dnia pierwszego już za nami! Publiczność jest w pełni usatysfakcjonowana z dzisiejszych przeżyć artystycznych.

Teatr Bez (pre)Tekstu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w spektaklu „Ciał ciało” pokazał, jak zwodnicze potrafią być ludzkie zmysły, tak często bezmyślnie przez nas używane. Grupa wykorzystała interesującą oprawę sceniczną i rekwizyty, które nieczęsto są wykorzystywane przez reżyserów teatralnych.

        

Serię spektakli konkursowych zakończył Teatr Ekspozycja z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przedstawieniem „Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna”. Niewątpliwą zaletą performansu było zgranie zespołu aktorskiego, który utworzył oryginalną formę teatralną, która poruszyła każdego Teatromaniaka obecnego w auli I LO.

       

Teatr Mimo Wszystko z „Marcinka” pozytywnie zamknął sobotni ciąg przeżyć scenicznych. „Ars creatio” komediowo pokazał, jak wygląda trudna praca artysty, zwieńczona jednak sukcesem twórczym. Wyjątkowe zgranie aktorów, wyrazistość postaci i humorystyczne dialogi ujęły publiczność, która tego wieczoru wychodziła z naszej Szkoły z uśmiechem na ustach.

        

Jutro kolejne Grupy staną w szranki o Nagrodę Główną XVII PFTM! Nie może Was zabraknąć ani na spektaklach konkursowych, ani na Gali naszego Festiwalu!

11 marca 2017 Aleksandra Gąska PFTM 2017 No Comments

Share Your Thoughts