Do zobaczenia…

Teatromaniacy!

Po miesiącu przygotowań i intensywnych trzech dniach Festiwalu kończymy tegoroczną edycję PFTM. Sale lekcyjne nie pełnią już roli pól biwakowych, dywan leży w piwnicy, a z balonów pouciekało powietrze…

Podczas Święta Teatru mogliśmy poznać wielu młodych artystów i poznać ich działania teatralne, wyniki wielomiesięcznej pracy aktorów i reżyserów.

Po „marcinkowym” przeglądzie możemy jednogłośnie stwierdzić, że nowe pokolenie aktorów zapowiada się obiecująco – za kilkanaście lat powstaną wartościowe spektakle w największych teatrach w Polsce, a może i poza jej granicami.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz widzom, bez których ta inicjatywa nie miałaby racji bytu. To Wy motywujecie nas, uczniów I LO w Poznaniu, do wytężonej aktywności po lekcjach. W nagrodę otrzymujemy niezwykłe doświadczenia, nowe znajomości. Wolontariusze świetnie bawią się przy organizacji PFTM, a każda minuta spędzona nad grafikiem, biletami czy przygotowaniem sal nie może zostać nazwana czasem straconym.

Specjalne podziękowania chcielibyśmy złożyć trzem wspaniałym Opiekunom, którzy inspirują nas do wysiłku w stworzenie imprezy takiej jak Festiwal – czuwają nad nami, pomagają, służą radą i ciepłym słowem.

Cóż, po tym wspaniałym doświadczeniu pozostaną nam tylko, a może aż, wspomnienia…

Grupy, które chciałyby otrzymać wszystkie zdjęcia swoich spektakli lub całego Festiwalu, proszone są o kontakt.

Nasi fotografowie: Alicja Dobrzykowska oraz Marcin Baliński.

XV PFTM zakończył się, jednak zobaczymy się za rok – mamy nadzieję, że nasi przyszłoroczni Goście przygotują przez najbliższe 12 miesięcy jeszcze wspanialsze spektakle, poprzeczka ponownie się podniesie, a Jury stanie przed wyjątkowo trudnym wyborem.

Do zobaczenia za rok!